.

BASKİL'İN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI.

Elazığ Valisi Sayın Ömer Faruk KOÇAK' ın talimatlarıyla belli aralıklarla ilçelerde düzenlenmeye başlayan İlçe Koordinasyon toplantılarının ilki Çarşamba günü Baskil'de düzenlendi. Vali KOÇAK' ın başkanlığındaki toplantıya Elazığ Belediye Başkanı Mücahit YANILMAZ, Fırat Üniversitesi Rektörü Kutbettin DEMİRDAĞ, İl Jandarma Komutanı J.Albay Sefer RESULOĞLU, Vali Yardımcısı İhsan Selim BAYDAŞ, İlçe Kaymakamları, Bölge Müdürleri, İl Müdürleri, İlçe ve Belde Belediye Başkanları ve İl Genel Meclisi üyeleri ile İlçede görev yapan kurum amirleri katıldılar. Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali KOÇAK, geçtiğimiz günlerde Manisa'nın Soma İlçesinde yaşanan maden kazası ile ilgili hayatını kaybedenlere rahmet diledi. Toplantının amacının İlçelerin sorunlarının daha iyi anlaşılabilmesi olduğunun altını çizen KOÇAK, uygulamanın hayırlı olmasını diledi.

Baskil ile ilgili yapılan sunumun ardından sorunlar ve çözüm önerileri masaya yatırıldı. Görüşülen sorunlardan öne çıkanlar ise Baskil-Elazığ yolunun genişletilerek standardının yükseltilmesi, Baskil-Keban yolunun yapılarak hizmete açılması, İlçe Merkezimize bir kapalı Spor Salonu yapılması, mevcut Feribot iskelesinin aynı bölgede yerinin değiştirilmesi ve aynı zamanda Kadıköy-Gemici köyleri arasına bir Feribot iskelesi daha yapılması oldu.

İlgili kurum ve kuruluş amirleri sorunlarla ilgili görüş ve düşüncelerini aktarırken Baskil M.Y.O' nun kampüse kavuşturulması konusunda söz alan Rektör DEMİRDAĞ konu ile ilgili bazı hayırseverlerle görüşüldüğünü ve kısa zamanda olumlu sonuçlar alınabileceğini umduğunu belirtti.

Toplantı sonunda görüşlerini aldığımız Baskil Kaymakamı Mustafa Ünver BÖKE ise özetle toplantının oldukça verimli geçtiğini ifade ederek sonuçları takip edeceklerini ve toplantının Baskil ilçesinin sorunlarının çözümü noktasında önemli bir rol oynayacağına inandıklarını ifade etti.